PottersDiary
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
x. Christian B. August & Taha
x. Lloyd J. Brooklyn & Hikmet
x. Vilcjo Vilhelm & Ege
x. Vorchenza Vescovi & Esra

İyi Eğlenceler
Gryffindor .x. 000
Slytherin .x. 000
Ravenclaw .x. 000
Hufflepuff .x. 000

İyi Eğlenceler

Müritler x Eski Yoldaşlık

İyi Eğlenceler
Gryffindor .x. 000
Slytherin .x. 000
Ravenclaw .x. 000
Hufflepuff .x. 000

İyi Eğlenceler

jones,ruth.

+2
Vilcjo Vilhelm
Ruth Jones
6 posters
YazarMesaj
Ruth Jones
Ravenclaw IV. Sınıf
Ravenclaw IV. Sınıf
Ruth Jones

Gerçek İsim : Melek.
Kan Durumu : Melez.

jones,ruth. Empty
MesajKonu: jones,ruth.   jones,ruth. I_icon_minitimePaz Eyl. 09, 2012 4:30 am

jones,ruth. 20qdnk6
Ruth Jones
On beş.
Melez.
Ravenclaw.

“Jones ikizleri, insanı delirtecek kadar dik başlılar.”
Altı yaşındaki inatçı ikizlere bakıcılık yapan zavallı kadın, daha fazla dayanamayarak terk etti, yalnızlığın sinsice dolaştığı evi. Hangi muggle, iki inatçı cadı ile başa çıkabilirdi ki zaten? Giselle ve Ronan, kızlarının yaptıklarını bildikleri için, kadının evi terk etmesine hak veriyorlardı. Ne yazık ki, kızlarının evde tek başlarına iken, ölüm haberlerinin onlara gideceğini tahmin edemeyecek kadar kısa süre öğrenmişlerdi kadının işi bıraktığını. Sihir Tarihine yeni bir sayfa açtıracak, büyü dünyasında ise devrim yaptıracak bir araştırmadayken hem de. Ronan'a yapılan otopsi sonucu, ne bir bıçak ne de bir kurşun öldürmüştü adamı. Giselle de aynı garip şeyin kurbanıydı. Ünlü arkeolog ve karısı ne yolla katledilmişlerdi? Mugglelar bunu bilemeyecek kadar acizken, Giselle'in sevgili ailesi yeşil bir ışığın onlara çarptığına emindiler. Peki ya çocuklar ne olacaktı? Joneslar kızlara bakamazlardı, toronlarının birer cadı olduğunu bilemeyecek kadar uzaktaydılar. Doénlerden ise onları isteyen tek kişi, Giselle'in ikiz kardeşi yani ben oldum. Kızlar, ailelerini kaybetmenin verdiği acıyla olgunlaşırken, onlara Giselle'in davrandığı gibi davranmaya çabalıyordum. İkisi de hassastılar fakat bunu belli etmeyecek kadar büyüdüklerini düşünüyorlardı. “Zamanla her şey unutulur” derler, çoğu zaman yanlış anlaşılır bu söz. Zaman sadece olayların üstünü örter, insanı o duruma alışkın hale getirir. Dört yıl içinde zaman görevini yerine getirip, sürekli kan sızdıran bir yarayı kabuk bağlatıp, acısını alışkın hale getirdi. Kızlar Fransada yaşamaktan, bense Giselle'in anılarına bakmaktan memnundum. Ne kadar kötü ki, ayrılık vakti çabuk gelmişti. Beauxbatons Akademisinden mektup aldıkları günü çok iyi hatırlıyorum. O gün, ikisinin de büyümüş olduğunu görmek ve bundan memnun olmak, kardeşime karşı görevimi yerine getirdiğim anlamına geliyordu. Claudine, annesinin kopyasıydı. Fransayı seviyordu. Fransa aksanını ve Fransız olmayı. Çok çabuk sinirleniyor, tuttuğunu koparıyor, istediğini elde edesiye kadar kızgın bir ejdarha gibi durmak bilmiyordu. Tıpkı benim, kızıl saçlı Giselle'im gibi. Babası Ronan ile anlaşamadığı için, erkeklere güvenemiyordu. Öte yandan, Ruth ise babasının kızıydı. Babası gibi konuşuyor, yaz tatillerinde Amerika'ya gitmek için gün sayıyordu. Claudine gibi çok çabuk sinirleniyordu ama kızgınlığı bir anka kuşunun yeniden doğması için gereken süre kadar kısa bir sürede geçiyordu. Hassaslığını koruyordu. Fakat duygularını dışarı vurmuyor, güçlü görünüşünü koruyordu. Babası gibi arkeolog olmak istiyordu. Tarih kokan her şeyi seviyordu. Sadece erkeklere değil, benden ve Claudine'den başka kimseye güvenemiyordu. Dışlanmanın en korkunç şey olduğunu düşünüyor, Claudine ve ben tek başımıza bir şey konuşurken, kendini dışlanmış olarak görüyordu. Annesi gibi kızıl saçlıydı fakat mimikleri babasınınkilere benziyordu. Tüm bunları, o mektup geldiğinde fark etmiş olmam garip, değil mi? Ama o gün Ruth'un gözlerini gözlerime kilitleyim, Hogwarts'a gitmek istediğini söylediğinde, inanın siz de her şeyi o gün fark ederdiniz. Fransa da kalması için diretmek, onu sadece benden uzaklaştırmaya yarayacaktı. Claudine de, kızkardeşine katılıyordu. Ben her ne kadar, Fransız hanımlarının ve beylerinin okuluna gitsem de, Giselle Hogwarts'a gitmeyi istemişti. Tatillerde benimle vakit geçirmeleri şartıyla, onları Hogwarts'a götürmeye karar verdim. Hogwarts ekspresine bindikleri anda, ilk yalnız uçuşlarını yapmış oldular.

*Yakın aradaş grubu. Ruth sır tutar ama sırlarını ikizinden başkasıyla paylaşmaz. Eğer paylaşırsa da, karşılığında paylaştığı kişi hakkında elinde bir koz bulundurması gerekir. -Tabii, istisnalar olabilir.- Ama iyi günde kötü günde yanınızda olacak biridir.
-Janos Varboeczy
-Lillian Moore
*Annesi Giselle'in kardeşi. Erkek ya da bayan fark etmez.
- Caleb W. Nolan
*Arada onu kendi ülkelerinde misafir edebilecek farklı ülkelerden yetişkinler, öğrenciler.
*Ruth insanların davranışlarına anlam vermeye çalışır ama bu demek değil ki, herkesi seviyor. Hoşlanmadığı, çevresinde istemediği insanlar.
-Aerys Therion.
*Ailesini öldüren mürit biri. Sırf görüşleri uymadığı için, eğlencesine öldürecek biri.
* İlişkisini seviyeli tutmaya çalışacağı bir erkek arkadaş.
* Burası da size kalmış. Özel kurgular.
-Edmundo Salvador ~ Ruth'un hassaslaştığı bir anda, tüm hayatını baştan sona anlattığı kişi Edmundo. Ruth'a ne kadar yakın davransa da, tüm zayıf yönlerini bildiği için Ruth onu kendinden uzaklaştırmaktan başka çaresi olmadığını düşünüyor.

En son Ruth Jones tarafından Salı Eyl. 11, 2012 9:19 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 8 kere değiştirildi
Vilcjo Vilhelm
Yönetici & Hogwarts Müdürü & Bitkibilim Profesörü
Yönetici & Hogwarts Müdürü & Bitkibilim Profesörü
Vilcjo Vilhelm

Gerçek İsim : Ege.
Taraf : Раин Хазан.

jones,ruth. Empty
MesajKonu: Geri: jones,ruth.   jones,ruth. I_icon_minitimePaz Eyl. 09, 2012 4:50 am

Ailesini öldüren mürit biri demişsin ya. Şöyle ki, Edmundo'nun babası mürit ama npc. O olabilir istersen oradan Edmundo ile de kurgu çıkar diye düşünüyorum.
Ruth Jones
Ravenclaw IV. Sınıf
Ravenclaw IV. Sınıf
Ruth Jones

jones,ruth. Empty
MesajKonu: Geri: jones,ruth.   jones,ruth. I_icon_minitimePaz Eyl. 09, 2012 4:57 am

Olabilir aslında. Edmundo ile nasıl bir kurgu çıkarabiliriz , düşünelim. Edmundo babasını destekliyor mu, yani müritlere karşı tutumu nasıl?

- Saf ben! Az önce baktım Edmundo'ya. Edmundo, Ruth'un istisnalarından olsun. Ruth, ailesinin ölüm yıl dönümünde, içini dökecek ve yaşadıklarını anlatacak birini arasın ikizinden başka. O sırada da Edmundo, ortak salonda olmuş olsun. Ruth da doğumundan , o ana kadar olan ve içini sıkan biriktirdiği her şeyi anlatsın. Edmundo, öldürenin babası olduğunu anlasın ama söylemesin. Sonra acısın kıza, yardım falan etmeye çalışsın babasının araştırması için. Ruth da zayıf göründüğü için birinin karşısında sonradan onu terslesin falan filan. Sana da uygunsa, tabii.
Janos Varboeczy
Hufflepuff IV. Sınıf
Hufflepuff IV. Sınıf
Janos Varboeczy

Gerçek İsim : Hikmet

jones,ruth. Empty
MesajKonu: Geri: jones,ruth.   jones,ruth. I_icon_minitimePaz Eyl. 09, 2012 5:55 am

Şimdi Janos böyle doğa manyağı, sessiz sakin böyle sıcakkanlı birisi.
Aurora A. R. Octavianus
Mitoloji Profesörü
Mitoloji Profesörü
Aurora A. R. Octavianus

Gerçek İsim : Gözde
Kan Durumu : Safkan
Taraf : Karanlık

jones,ruth. Empty
MesajKonu: Geri: jones,ruth.   jones,ruth. I_icon_minitimePaz Eyl. 09, 2012 6:07 am

Valla bilmiyorum beni nereye sığdırırsın ama ben pek şaapamadım kurguyu şekillendiremedim. Sana bıraktım :a
Ruth Jones
Ravenclaw IV. Sınıf
Ravenclaw IV. Sınıf
Ruth Jones

jones,ruth. Empty
MesajKonu: Geri: jones,ruth.   jones,ruth. I_icon_minitimePaz Eyl. 09, 2012 6:20 am

Janos, doğa manyağı sessiz sakin hıım, Ruth'un erkek arkadaşı olabilir. Hippiler gibi de olabilirler bilemedim *-* Yakın arkadaşlarından da olabilir. Bukelemun gibi her yere adapte olabilidiğinden, yakın arkadaş olurlarsa Janos ile birlikte doğa gezisine falan çıkarlar. -çokyaratıcı*-*!
Ruth, arkeolog olmak istediği için mitolojiye ve sihir tarihine değer verir. Aurora'yı ders dışında da, soruları ve araştırmalarıyla boğan biri olabilir.
Janos Varboeczy
Hufflepuff IV. Sınıf
Hufflepuff IV. Sınıf
Janos Varboeczy

Gerçek İsim : Hikmet

jones,ruth. Empty
MesajKonu: Geri: jones,ruth.   jones,ruth. I_icon_minitimePaz Eyl. 09, 2012 8:13 am

Doğa gezisi çok güzelmiş sevdim ben o kurguyu.
Ruth Jones
Ravenclaw IV. Sınıf
Ravenclaw IV. Sınıf
Ruth Jones

jones,ruth. Empty
MesajKonu: Geri: jones,ruth.   jones,ruth. I_icon_minitimePaz Eyl. 09, 2012 8:16 am

Yeppa. Ekliyorum o zaman.
Charles Pyotr Russell
Hufflepuff IV. Sınıf
Hufflepuff IV. Sınıf
Charles Pyotr Russell

Gerçek İsim : Ege.
Kan Durumu : MD.
Taraf : Aydınlık.

jones,ruth. Empty
MesajKonu: Geri: jones,ruth.   jones,ruth. I_icon_minitimePaz Eyl. 09, 2012 9:23 pm

Ruth Jones demiş ki:
Olabilir aslında. Edmundo ile nasıl bir kurgu çıkarabiliriz , düşünelim. Edmundo babasını destekliyor mu, yani müritlere karşı tutumu nasıl?

- Saf ben! Az önce baktım Edmundo'ya. Edmundo, Ruth'un istisnalarından olsun. Ruth, ailesinin ölüm yıl dönümünde, içini dökecek ve yaşadıklarını anlatacak birini arasın ikizinden başka. O sırada da Edmundo, ortak salonda olmuş olsun. Ruth da doğumundan , o ana kadar olan ve içini sıkan biriktirdiği her şeyi anlatsın. Edmundo, öldürenin babası olduğunu anlasın ama söylemesin. Sonra acısın kıza, yardım falan etmeye çalışsın babasının araştırması için. Ruth da zayıf göründüğü için birinin karşısında sonradan onu terslesin falan filan. Sana da uygunsa, tabii.

Olur tabii ki! Harika çok sevdim ve çok uydu ^^.
Ruth Jones
Ravenclaw IV. Sınıf
Ravenclaw IV. Sınıf
Ruth Jones

jones,ruth. Empty
MesajKonu: Geri: jones,ruth.   jones,ruth. I_icon_minitimePaz Eyl. 09, 2012 10:55 pm

Hogwarts açılır açılmaz, rp yapalım. ^-^
Aerys Therion
Gryffindor IV. Sınıf
Gryffindor IV. Sınıf
Aerys Therion

Gerçek İsim : Pelin.
Kan Durumu : Bulanık.
Taraf : Tony Stark.

jones,ruth. Empty
MesajKonu: Geri: jones,ruth.   jones,ruth. I_icon_minitimeSalı Eyl. 11, 2012 9:14 pm

Hoşlanmadığı insanlar.
Ruth Jones
Ravenclaw IV. Sınıf
Ravenclaw IV. Sınıf
Ruth Jones

jones,ruth. Empty
MesajKonu: Geri: jones,ruth.   jones,ruth. I_icon_minitimeSalı Eyl. 11, 2012 9:18 pm

Ekliyorum Pelin. =)

jones,ruth.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» jones, claudine.